Yüz estetiğinde 2012 trendleri

Salı, Aralık 20, 2011, 14:00
Yazı başlıklarının gönderildiği tarih Cilt Bakımı, Güzellik, Makyaj, Saç kategori ve 0 Yorum şimdiye kadar.

Yeni yıla yeni yüz… 2012 yılına kusursuz bir yüzle girmek isteyenler, soluğu estetik merkezlerinde alıyor.

İnsanoğlunun estetik yaptırma tutkusu plastik cerrahide her gün başka bir yeniliğin çıkmasına neden oluyor. Teknikler gelişirken insanların istekleri de aynı doğrultuda ilerliyor. Estetik ve Plastik Cerrah Op.Dr. Güner Uysal en çok yapılan yüz estetiğinin 2012 trendlerini açıkladı:

BURUN ESTETİĞİ:

İster kadın ister erkek olsun bugün için en sık olarak yapılan estetik burun ameliyatlarıdır. Artık bu ameliyatlar burun kemiğini dahi kırmadan, lazer ya da mikrotur yardımı ile ve acısız, ağrısız, kansız ve tamponsuz olarak yapılabilmektedir. Artık en zor burun operasyonlarının süresi bile 1-2 saat kadar kısa sürede tamamlanıyor. Hastalar operasyon sonrası uzun süre hastanede yatmadan, aylarca şiş ve mor gezmeden günlük hayatlarına dönebiliyor.

SAÇ EKİMİ:

Saç dökülmesi tüm dünyada çok sık olarak görülen hastalıkların başında gelmektedir. Hemen hemen erkeklerin yüzde 80'inin hayatının bir döneminde mutlaka saç ile ilgili problemleri olabilmektedir. Saç ekimi, saçların yoğun olduğu bölgelerden (ense ve yan kısım) alınan saç köklerinin saha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ:

Estetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmaları giderir.

KAŞ EKİMİ:

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi ile yapılan ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir.

DUDAK ESTETİĞİ:

Dudak estetiğinde en sık kullanılan yöntem mucuze slikon permalip uygulamasıdır. Lokal anestezi ile dudak çevresi uyuşturulduktan sonra cerrahi işlemle üst ve alt dudağa implantlar yerleştiriliyor. .
ELMACIK KEMİĞİ:

Yanak büyütme işlemi aslında, elmacık kemik bölgesinin doğumsal, yaşlanma ve travma sonrası çökmesi sonucu olan hacim kaybının eski durumuna getirilmesidir. Elmacık kemiklerinin büyütülmesi işlemi 10 dakika ile 1 saat arasında bitiyor.

Op. Dr.Güner Uysal / Takvim

Yanıt verebilirsiniz, veya geri izleme yapabilirsiniz.

Yanıt bırak

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.