Zayıflamaya metabolik destek

Cuma, Mayıs 20, 2011, 11:31
Yazı başlıklarının gönderildiği tarih AZ Diyetler, Beslenme - Sağlık, Sağlık kategori ve 0 Yorum şimdiye kadar.

Her diyetin sonunda “Su içsem yarıyor, yemediğim halde bir türlü kilo veremiyorum” diyorsanız metabolizma hızınız yavaş demektir. Bugün uygulayacağınız özel diyetle bu sorun ortadan kalkacak.

Metabolİzma yavaşlayınca, kilo alımı kaçınılmaz bir gerçek. Metabolizma hızı ile kilo alımı arsındaki ilişkiyi şöyle ifade edebiliriz. Metabolizmanın çalışması yavaşladığında çok kolaylıkla kilo alınır, hızlı çalıştığında ise, çok kolaylıkla istediğimiz kiloya erişebiliriz. Metabolizmamız birçok olayın birleşiminden oluşur. Bu durum gerçekte bizim vücudumuzun günlük enerji gereksinimini de gösterir. Bizler dinlenirken çok az da olsa vücudumuzun kalori yaktığını bilmeliyiz buna dinlenme metabolik hızı (RMR) veya bazal metabolizma hızı (BMR) denir. Buna ek olarak fiziksel aktivite (PA) yapmaya bağlı vücutta bir kalori yakımı olur ve bu da metabolizmamız üzerinde etkilidir ve yediğimiz yiyecekleri yakmak için vücut farklı bir efor göstererek enerji harcar ve buna da besinlerin termik etkisi (TEF) denir. İşte tüm bu metabolik olayların hepsine birden metabolizma denilir. Vücudumuzun iyi çalışıp çalışmadığını gösteren en önemli gösterge total enerji harcaması gösteren dinlenme metabolik hızıdır. Fiziksel aktivite kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği için bireyler birbirlerinden farklı metabolik aktiviteye sahip olurlar. Aslında kadınlar ve erkeklerde metabolizma hızları hemen hemen birbirlerine aynı yaş gruplarında yakındır. Örneğin 25-35 yaş arası tüm kadınların metabolik hızları bin 300 ila bin 600 kalori arasında günde harcamaya adaptedir.

FAZLA KİLOLARINIZDAN HIZLA KURTULMANIZI SAĞLAYACAK TARİFLER 

Diyette kırmızı ve yeşilin gücü

Metabolik Denge Sıvısı: 2 yeşil elma, 1 limon kabuklarıylatencereye konur. Üzerine 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 tatlı kaşığı karanfil ve 1 dal tarçın eklenir. 2 litre su konarak kaynatılır ve karışım süzülür.

Fark Etmeden Diyet’in Enginarlı 8Salatası: 1 kerevizi haşlayıp dilimleyin. Yarım kase ince kıyılmış yeşil zeytinle 3 tatlı taze kırmızı biberleri tavada çevirin ve zarlarını soyup ince ince doğrayın. 2 kırmızı soğanı da ince ince doğrayın. Kaseye bol marul, taze nane ve taze fesleğeni yerleştirin, üzerine kırmızı soğan, yeşil zeytin ve tatlı kırmızı biberleri serpiştirin en üste de kerevizleri ekleyin. Salatayı sosla tatlandırın.

DÖRDÜNCÜ GÜN

Kahvaltı: 1 yumurta, 1 dilim kadar peynir, 1 ince dilim ekmek ve 1 su bardağı Fark Etmeden Diyetin Metabolik Denge Sıvısı Bol ve bol tatlı taze kırmızıbiber

Öğle: Fark Etmeden Diyetin Kerevizli Salatası ve 1 ince dilim ekmek

İkindi: 1 çay bardağı tuzsuz badem ve 1 su bardağı Fark Etmeden Diyetin Metabolik Denge Sıvısı

Akşam: 1 küçük parça fırınlanmış tavuk göğüs ve az miktarda elma patates dilimleri ve büyük bir kase az yağlı sirkeli salata 1 su bardağı Fark Etmeden Diyetin Metabolik Denge Sıvısı

Ara: 1 su bardağı taze domates suyu ve 1 su bardağı Fark Etmeden Diyetin Metabolik Denge Sıvısı

 

Yanıt verebilirsiniz, veya geri izleme yapabilirsiniz.

Yanıt bırak

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.