Onu unutmanın 10 yolu

Pazar, Aralık 20, 2009, 23:15
Yazı başlıklarının gönderildiği tarih Aşk kategori ve 8 Yorumlar şimdiye kadar.

Onu unutmanın 10 yolu
Dünyada hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Aşk da öyle! Hayal kırıklıkları, engellemeler, uyumsuzluk gibi etkiler ilişkinizi bir anda noktalamak zorunda bırakabilir. Peki bunları göğüslemeye ve onu unutmaya hazır mısın? Cevabın hayır ise işte sana onu unutmanı kolaylaştıracak 10 iyi yol…

1- Arkadaşlarınla konuş
Unutma ilk ayrılık acısını yaşayan sen değilsin. Arkadaşların, aile fertlerin ve daha çevrendeki bir çok kişi, en az bir kez yaşamıştır bu olayı! O halde neden onlardan yardım almıyorsun? Konuştukça açılacak ve duygularını daha iyi tahlil etme fırsatı bulacaksın.

2- Gerçek duygularını test et
Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.

3- Görmemeye çalış
Ne demişler: ?Gözden uzak olan gönülden ırak olur.? Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

4- Ailene zaman ayır
Sevgilin varken, ailen yüzünü görmeye hasretti. Şimdi onlara bir güzellik yap ve sevgiline ayırdığın zamanı onlara ayırmaya çalış. Dinginlik, huzur, güven hepsi bir arada! İlk zamanlar biraz sıkılır gibi olsan da, zamanla çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsin.

5- Onu arama
Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu ilişkinizi gereksiz yere uzatmaktan ve ikinizin de daha çok üzülmesinden başka bir işe yaramaz. Kendine hakim ol ve ne olursa olsun onu aramamaya çalış. Zamanla bu duruma alışacaksın.

6- Eğlenmene bak
Sanki sadece sevgilinle birlikteyken eğlenebilirmişsin düşüncesinden vazgeç. En yakın arkadaşlarınla dışarı çık, sinemaya git, bowling oyna, kırda piknik yap… Emin ol, bundan da çok zevk alacak ve sevgilin olmadan da keyifli vakit geçirebileceğinin farkına varacaksın.

7- Ona ait olan eşyaları ortadan kaldır
Fotoğraf, mektup, ya da sana aldığı bir hediye… Ondan geriye kalan her şeyi ortadan kaldır. Böylece onunla ilgili anılarının depreşmesini önlemiş olursun. Ama sakın hiçbirini imha etme. İleride onlara baktığın zaman acı çekmeyeceğin günler de gelecek.

8- Zamana bırak
Zaman her şeyin ilacıdır? derler. Ayrılığın ilk günlerinde çok acı çeksen de, zamanla aklına bile gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Bunun için üzülmene ve kendini yıpratmaya değmez.

9- Hobilerini geliştir
Onu kafandan uzaklaştırman için en iyi yollardan biri de yeni hobiler edinmen ve kendine bol bol zaman ayırman. Böylece onu düşünme fırsatını bulamayacaksın. Özellikle arkadaşlarınla birlikte yapacağın spor aktiviteleri çok işine yarayabilir.

10- Olumsuz yönlerini düşün
İlişkiniz boyunca mutlaka hoşuna gitmeyen davranışları olmuştur. Onu özlediğin zamanlarda birlikte geçirdiğiniz güzel anlar yerine, olumsuz yönlerini düşünürsen onu daha kolay unutabilir, hatta nefret bile edebilirsin.

ekolay.net

Yanıt verebilirsiniz, veya geri izleme yapabilirsiniz.

8 yanıt var - “Onu unutmanın 10 yolu”

 1. tuğçe söyle Salı, Mart 1, 2011, 20:15

  hepsi ne kadar doğru.unutmak için çaba gösteren biri olarak yaşadığım herşeye değinlmiş.demek ki aşk acısı da unutmakta evrenselmiş.yoksa nasıl bu anlatılanlarn her cümlesinde kendimi bulabilirdim ki.yaşanılmışlık söz konusu burda.unutmak isteyenlerin bu tavsiyelere uyması lazm

 2. buse söyle Perşembe, Ağustos 18, 2011, 9:39

  unutamamızın tek nedeni şu aslında unutmak istemiyoruz. onunla yasadığımız onca şeyin geride kalmasını istemiyoruz. unutmak istiyorsan unutuyorsun zaten

 3. melek söyle Perşembe, Eylül 15, 2011, 11:35

  aslında unutmak diye bişey yok hiç bir insan çok sevip sonrada unutamaz sadce alışır o yüzden bu yolların hiçbiri işe yaramaz ben çok seviyodum halaada seviyorum biz yüz yüze konuşup ayrıldık evet çok acıydı çünkü oda beni seviyodu ama yanlış zamanda tanımıştık biribirimizi çok sevmememize rağmen daha çok bağlanmamak için ayrıldık ama ben mutlu değilim olamıyorumda hersey o kadar anlamasız ve kötüki anltamam hiçbirşeyden mutlu olamıyorum gülemiyorum her yaptığım şeyde aklınıza gelmesi o kadar acı ki anltamam benim ilk aşkım olmuştu unutmak istiyorum ama unutamıycğımıda çok iyi biliyorum en iyisi hiç aşık olmamak yada bu kadar bağlanmamak çünkü erkekler çok acımasız ve sadece kendilerini düşünüyorlar !

 4. zeynep söyle Perşembe, Eylül 15, 2011, 19:18

  gönül unutmak istiyor ama onu unutmak çok zor yüreğim yanıyor ama o yok

 5. süleyman söyle Cuma, Aralık 23, 2011, 23:43

  ya maddeler çok güzel tamam bende sevdiğimden arıldım üstelik 7 yıl geçmişken v üstelilik 11 ay evli kadık ve o terk etti gitti şimdi deli gibi hala severken yazıyı okudum ve haklsın dedim kendi kendime ama arkasından ilk yoruma gözüm ilişti yorum u yazan kişi tuğçe hanım gelde kızma şimdi gelde unut eşimin ismide tuğçe malesefff…

 6. GÖKHAN söyle Pazar, Mart 4, 2012, 22:49

  BENCE UNUTMAYIN SABREDİN VE PEŞİNE DÜŞÜN AŞKINIZIN 

 7. özge söyle Pazar, Ağustos 26, 2012, 13:09

  hepsı dgru ama uyglamak zamanlaa… haklı ıken haksz olmk ıste uzen o oluyoo 

 8. You Make Me Wanna DİE söyle Perşembe, Eylül 20, 2012, 9:12

  Ne kadar bunları yapsamda her an o yanımdaymış gibi hissediyorum bana sarıldığı zaman ki duygu gülüşü kokusu bunlar unutulamaz şeyler her ne olursa olsun ben dayanamıyorum özlüyorum belkide bu onsuz ilk günüm olduğundandır ama onu kolay kolay unutamam gibi geliyo  :/

Yanıt bırak

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.